ZOZ Wojkowice

Zakład Opieki Zdrowotnej Wojkowice

PROFILAKTYKA DZIECI I DOROSŁYCH
SZCZEPIENIA PONADSTANDARDOWE

lp. nazwa szczepionki działanie
1 INFANRIX DTPa Do czynnego uodporniania przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi dzieci od 2 miesiąca życia.
2 INFANRIX HEXA Skojarzona szczepionka bakteryjno-wirusowa przeznaczona do szczepienia pierwotnego i uzupełniającego dzieci przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (kokluszowi), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis (polio) i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typu b.
3 INFANRIX IPV Hib Czynne uodpornianie dzieci od 2 miesiąca życia przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis (choroba Heinego-Medina) i zakażeniom Haemophilus influenzae typu b.
4 NEIS VAC-C Szczepionka przeciwko meningokokom.
Czynne uodparnianie dzieci po ukończeniu 2 miesiąca życia, młodzieży i dorosłych przeciwko zakażeniom wywołanym przez Neisseria meningitidis (Dwoink zapalenia opon mózgowych).
5 PREVENAR Szczepienie przeciwko pneumokokom:
Czynne uodpornienie przeciwko chorobie inwazyjnej, zapaleniu płuc i ostremu zapaleniu ucha środkowego wywołanym przez bakterie Streptococcus pneumoniae u niemowląt i dzieci od 6 tygodnia do 5 roku życia.
6 SYNFLORIX Szczepienie przeciwko pneumokokom.
Czynne uodparnianie przeciwko chorobie inwazyjnej oraz ostremu zapaleniu ucha środkowego wywoływanym przez Streptococcus pneumoniae u niemowląt i dzieci w wieku od ukończenia 6 tygodnia życia do 5 lat.
7 ROTARIX Szczepienie przeciwko biegunce.
Rotarix jest szczepionką wirusową, zawierającą żywy, atenuowany rotawirus ludzki, pomagającą chronić dziecko przed zapaleniem ąołądka i jelit (biegunka i wymioty) wywołanym przez zakażenie rotawirusem. Zakażenie rotawirusem stanowi najczęstszą przyczyną ciężkiej biegunki u niemowląt i małych dzieci.
8 VARILRIX Szczepienie przeciwko ospie
Szczepionka jest zalecana do czynnego uodpornienia przeciw ospie wietrznej osób
zdrowych (od 9 miesiąca życia). Szczepionka jest również zalecana do czynnego uodpornienia przeciwko ospie wietrznej osób szczególnie podatnych na zakażenie, a także zdrowych osób z otoczenia chorych, narażonych na zachorowanie z powodu bliskich kontaktów z osobami chorymi na ospę wietrzną.
9 CERVARIX Szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy. Szczepionka Cervarix jest przeznaczona do ochrony przed zmianami przedrakowymi (nieprawidłowy rozrost komórek) oraz przed rakiem szyjki macicy, które wywoływane są wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) typu 16 lub 18.
10 BOOSTRIX POLIO Szczepienie przypominające (tzw. booster) przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i poliomyelitis osób w wieku od 7 lat.
11 HAVRIX JUNIOR Szczepienie HAVRIX 720 JUNIOR jest skierowana przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (wzwA).
12 PENTAXIM Szczepienie PENTAXIM zapobiega zachorowaniom ma błonicę, tężec, krztusiec i poliomyelitis, jak również zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typu b.